Bakonysárkány Község

„A falut hősi események tanújeleként az őseink Sárkánynak hívták…”

Négyszázezer forintos önkormányzati támogatás a robotika szakkörnek

2023. jún. 8.

A Tehetségbarát Önkormányzat 2023 díj birtokos Bakonysárkány Községi Önkormányzat nevében Ősz Ferenc polgármester és Valki Miklós alpolgármester adott át Székely Márton szakkörvezetőnek 400 000,- forintos értékben eszközöket.

A tehetséges gyerekek fejlesztéséhez a szakkör 3 db MakeBlock Ranger és 1 db MakeBlock mBot 2 LEGO® Education rendszerhez tartozó robotot kapott.

Évek óta elkötelezett szakmai vezetője van Bakonysárkányon a robotika szakkörnek, a gyerekekkel nagyszerű versenyeredményeket érnek el: Fotónkon a 2023. évi robotika verseny 4. helyezett csapat tagjai láthatóak balról jobbra Molnár Gábor, Tárkányi Viktória és Hadas Vilmos.

A legfontosabb célunk, hogy már az általános iskolánkban is a 21. századi technika használatára készítik fel tehetségeinket hétről-hétre. Székely tanár úr vezetésével jó kezekben vannak szakkörünk gyermekei, a beszerzés pedig hozzájárul, hogy a legújabb technikával tanuljanak iskolánkban. További sikereket és még több tudást kívánunk a szakkör tagjainak!

Share This